Co to je vůbec bělení zubů?
Jedná se o změnu barvy skloviny přes bělení samotného pigmentu zuboviny (vnitřní zub), který se během života stavá žlutým.
Je to bezpečné?
Absolutně tak. Moderní metody jsou naprosto bezpečné, ale pouze v případě, že je dělá profesionální lékař v profesionální ordinaci. Dnes lze najít spoustu průzkumů na téma bělení zubů, jelikož tato procedura je unikátní, populární a moc komerční (tam, kde jsou peníze, jsou průzkumy).
Proč tedy existuje tolik strašidelných příběhů citlivosti po bělení zubů?
Někteří lékaři provádějí bělení okamžitě, protože se bojí, že klient uteče do jiné kliniky. Pacient často chce vše narychlo a neví, jak se chovat před takovou procedurou. Cílem zubáře je tedy objasnit pacientovi, že pokud má zubní kámen, je zapotřebí ho napřed odstranit, jinak bude cítit bolest. Stejně tak platí u jiných věcí. Na ordinaci Salius všechny doplňkové procedury jsou již zahrnuty v ceně, takže nemusíte se bát, že konečný ceník se bude lišit od původního.
Jaké typy bělení existují?
Moderní medicína dnes uznává pouze dva způsoby: Philips ZOOM a Opalescence BOOST. Dále ty způsoby, respektive nástroje, se dělí na ordinační bělení a domácí bělení, a každý z nich závisí na samotném pacientovi, zubním stavu a stavu sklovin.
OK, chci Opalescence BOOST. V čem spočívá procedura?
Třeba si vybrat jeden z následujících způsobů (po konzultaci s naším lékařem):
a) Ordinační bělení. Bělící gel s koncentrací 40% H2O2 se nanáší na zuby třikrát po dvacet minut a proniká do zubní osnovy (zubovina), ve které pak mění staré žluté pigmenty na bílé. Na konci je třeba udržet gel pomocí ultrafialové lampy. Procedura trvá cca dvě hodiny, závisí na stavu zubů.
b) Domácí bělení. Procedura spočívá v bělení zubů gelem s nižší koncentrací (karbamid peroxidu 10% nebo 16%) při domácích podmínkách. Pacient tedy obdrží gel v speciálních nosičích a bude provádět procedury sám v domě.
Vidím tu i jinou možnost – Philips ZOOM. Čím se liší od předchozí?
Podstatné rozdíly jsou dva. Koncentrace aktivního komponentu zde obsahuje 6% peroxidu vodíku (H2O2) místo 40%. Druhou odlišností je přítomnost amorfního fosforečnanu vápenatého, který snižuje citlivost zubů a braní sklovinu. Filips ZOOM se totiž doporučuje lidem s citlivými zuby.
Liší se tu i domácí bělení, poněvadž budete to provádět ve dne a v noci. Noční gel obsahuje 10% nebo 16% karbamid peroxidu a nanáší se na zuby v délce 4-6 hodin či přes noc. Denní gel obsahuje 6% H2O2 a nanáší se dvakrát po třicet minut denně.
Procedura Philipps ZOOM se liší od Opalescence tím, že bude potřeba provádět jak ordinační bělení, tak i domácí.
Chci bílé zuby. Co mám dělat?
Objednat se online na webu nebo telefonicky na +420 702 027 088.