top of page

Dětská stomatologie

Dopřejte svým dětem zdravé zuby.

K dětským pacientům přistupujeme citlivě, abychom pro ně zajistili maximální komfort.   Pravidelné návštěvy u zubního lékaře pomůžou dětským pacientům zbavit se strachu z ošetření a umožní i zcela předejít vzniku zubního kazu. První návštěva u stomatologa je doporučována ihned po prořezání prvního zoubku.

2500281.jpg

Nevěřte mýtům

Rozhodně není pravda, že mléčné zuby není potřeba léčit, protože stejně vypadnou. 

Mléčné zuby jsou velmi podobné zubům stálým a potřebují stejné a někdy i větší množství péče a v případě kazu či jiného onemocnění samozřejmě potřebují léčbu.

Naopak, pokud se mléčné zuby ponechají bez náležité péče a ošetření, může to způsobit velmi závažné obtíže či poškození stálých zubů.

Neriskujte proto zbytečně a docházejte s Vašimi dětmi na pravidelné preventivní prohlídky, aby veškeré případné problémy byly včas odhaleny a vyřešeny.

2222.jpeg

Včasné kontroly u zubaře mohou zajistit Vašemu dítěte život zcela bez zubního kazu.

Výhody dětské stomatologie:

614957-PNJJZJ-637.jpg

Jaký je správný postup?

Péče o zdraví zubu dítěte by měla začít ještě před narozením. V období těhotenství by měla nástávající matka absolvovat konzultaci u zubního lékaře. V rámci této konzultace zubní lékař vysvětlí vše, co je potřeba vědět o dětských zubech a doporučí ty nejlepší postupy a péči, aby byly zuby Vašeho dítěte zdravé a vůbec se nekazily.

Spolu s tím je vhodné, aby se ověřila přítomnost kazů v ústech rodičů a dalších osob, které budou s dítětem po narození v kontaktu. Zubní kaz je infekční onemocnění, a proto čím méně bude dítě v kontaktu s osobami trpícími zubním kazem, tím větší je pravděpodobnost, že jeho zuby zůstanou zdravé. Taktéž je doporučena i kontrola u dentální hygienistky.

Již s dítětem je první návštěva u zubního lékaře doporučena ihned po prořezání prvního zoubku. V rámci této prohlídky se dítě seznámí se zubní ordinaci a lékařem, což přispěje k tomu, aby dítě v budoucnu nemělo ze zubařů strach. Zároveň zubní lékař opět doporučí rodičům vhodnou péči o zoubky jejích dítěte, aby zůstaly zcela zdravé.

 

Po této první prohlídce je vhodné, aby dítě navštěvovalo zubaře alespoň jednou za půl roku. Jedině tak je možné zaručit, že veškeré obtíže budou odhaleny včas a bude možné je vyléčit jednoduše, tak aby byla léčba pro dítě co nejméně zatěžující.

cura.png
Je to rychlé a snadné! Můžete se zaregistrovat online nebo objednat hovor od našeho operátora.

Objednejte se

na konzultaci!

bottom of page