top of page

Protetika

V rámci protetické stomatologie zhotovujeme estetické keramické fazety, keramické výplně, korunky a můstky.

Používáme moderní a vysoce estetické materiály, jejichž volbu provádíme s ohledem na každého pacienta, tak abychom zajistili nejlepší výsledek.

20075.jpg
2222.jpeg

Laboratorně zhotovené práce jsou díky moderním počítačovým technologiím velmi přesné.

Moderní keramické materiály na bázi zirkonu a lithium-disilikátu poskytují výborné spojení estetiky a funkčnosti.

Protetické ošetření umožňuje zachovat i silně poškozené zuby a udržet je dlouhodobě funkční.

Estetické fazety pomůžou spravit nevhodný tvar či zbarvení předních zubů a darují Vám zářivý úsměv.

Výhody protetického ošetření:

306153-P7UCEH-92.JPG

Co je protetika?

Protetika se zabývá zhotovováním estetických fazet, výplní, overlayi (korunka, která nezasahuje až ke krčku zubu), korunek a můstků. Jako materiál přitom využívá především moderní keramiku na bázi zirkonu či lithium-disilikátu. Jedná se o materiály, které poskytují výbornou funkcí a estetiku. 

Korunka, můstek, fazeta…co je právě potřeba?

V současné době se již ustupuje od zhotovování rozsáhlých můstku, jelikož takové ošetření s sebou nese potřebu brousit zdravé zubní tkáně sousedních zubů a chybějící zuby je lépe řešit pomocí implantátů. Protetika však má stále svou nezastupitelnou funkci a zabývá se zhotovováním korunek na implantáty.

Kromě toho se zhotovují korunky a overlaye (korunky nezasahující až ke krčku zubu). Převážně jsou zapotřebí v případě zubů, které jsou velmi silně poškozeny kazem po ošetření kořenových kanálků. Takovým zubům dodávají pevnost a umožňují jejích dlouhodobou životnost a funkčnost. Výhodou overlaye oproti korunce je větší zachování zdravých zubních tkání.

Často se zhotovují též estetické keramické fazety. Jedná se o keramickou destičku, která se aplikuje na přední zuby ke korekci jejích nevhodného tvaru či zbarvení. Jedná se o estetický zákrok, který mlže doslova proměnit Váš úsměv.

Jak protetické ošetření probíhá?

Ze všeho nejdříve se připraví provizorní (dočasná) náhrada, tak aby pacient měl po celou dobu ošetření zachovanou funkčnost a estetiku ošetřovaných zubů.

Následně se ošetřovaný zub nabrousí a zhotoví se otisk, nebo se nabroušený zub naskenuje pomocí speciálního skeneru. Otisk či data ze skeneru se odešlou do laboratoře, kde se vytvoří virtuální či fyzický model zubů a zubní technik na něm vymodeluje budoucí protetický výrobek. Ve většině případů probíhá modelace virtuálně za pomocí počítačového programu.

Poté už zbývá pouze zhotovit korunku, overaly, či fazetu. Většinou se tohoto úkolu ujme robot řízený počítačem, což zajistí maximální přesnost takto provedené práce.

Hotová práce se pak vrátí zpět do ordinace, kde zubní lékař provede její natmelení (upevnění) na připravený zub.

cura.png
Je to rychlé a snadné! Můžete se zaregistrovat online nebo objednat hovor od našeho operátora.

Objednejte se

na konzultaci!

bottom of page