Stomatochirurgie
Není třeba se bát!
Stomatochirurgické zákroky děláme šetrně a používáme moderní nástroje, materiály a léčivé přípravky podporující hojení. To vše umožňuje minimalizovat nepříjemné pocity a maximálně zkrátit dobu hojení.
Samozřejmostí je absolutní bezbolestnost výkonů, která je zajištěna aplikací anestézie.
Jak extrakce probíhá?
Prvním krokem jakéhokoliv stomatochirurgického výkonu je vždy účinná anestezie, která zajistí bezbolestnost v průběhu celého ošetření. K dispozici jsou již přitom i anestetika, která zajistí bezbolestnou aplikaci anestezie.
Následně zubař provede samotnou extrakcí, přičemž vždy postupuje velmi šetrně, tak aby vzniklý defekt byl co nejmenší a co nejrychleji se zahojil. Tomu napomáhá i sešité okrajů rány po extrakci.
Aby bylo hojení maximálně rychlé a výskyt nepříjemných pocitů po extrakci byl minimální, slouží také speciální léčivé přípravky podporující hojení, které na našem pracovišti aplikujeme.
Kdy je stomatochirurgie potřeba?
Stomatochirurgie se zaměřuje na chirurgické zákroky na zubech a dalších tkáních dutiny ústní.
Nejčastějším zákrokem je extrakce (vytržení) zubu. Potřeba extrakce může nastat z několika důvodů. Nejčastěji se provádí u zubů, které jsou poškozeny kazem natolik, že je již nelze žádným způsobem spravit.
Dále se často provádí extrakce zubů moudrosti (osmiček), které většinou se odstraňují proto, že činí obtíže, nebo rostou nesprávným směrem. U zubů moudrosti se taky často setkáváme s chirurgickou extrakcí – extrakcí zubu, který je kryt dásní či kostí.
Do stomatochirurgie patří rovněž i implantologie, jejímž cílem je chybějící zub nahradit.
Bezbolestnost výkonů zajištěna účinnými anestetiky.
Rychlé hojení a minimum obtíží a nepříjemných pocitů vzhledem k šetrným postupům extrakce a aplikací léčivých přípravků podporujících hojení.
Výhody stomatochirurgie: