top of page

Dentální hygiena

Nečekejte, až bude pozdě…

Správná dentální hygiena je základem pro zdraví nejen zubů, ale i celé ústní dutiny. Umožňuje zcela předcházet vzniku zubního kazu i dalších onemocnění. Ošetření vždy přizpůsobujeme individuálním potřebám pacienta, tak aby výsledek byl maximálně efektivní.

2596505.jpg

Proč je dentální hygiena potřebná?

Optimální spojení profesionální dentální hygieny, kterou provádí dentální hygienistka, a domácího čištění umožňuje zcela zamezit vzniku zubního kazu a dalších onemocnění, mezi která patří například parodontitis (paradentoza), která může vést až ke ztrátě zubů ve velmi mladém věku. Pravidelně prováděnou dentální hygienou se tak vyhnete mnoha obtížím a nepříjemným pocitům a ušetříte rovněž svůj čas, který byste v případě kazu strávili ošetřením a léčbou.
2222.jpeg

Dentální hygiena umožňuje předcházet vzniku zubního kazu i dalších onemocnění ústní dutiny, jejichž ošetření může být náročné a nákladné.

Čisté zuby vypadají lépe. Díky odstranění pigmentací mohou být zuby po dentální hygieně i o několik odstínu světlejší.

Výhody dentální hygieny:

Jak probíhá návštěva na dentální hygieně?

Nejdříve dentální hygienistka provede krátké vyšetření, při kterém zhodnotí stav zubů a dásní a úspěšnost dosavadní dentální hygieny.

Následně provede odstranění zubního kamene (tvrdé usazeniny na povrchu zubů) za pomocí profesionálního ultrazvukového přístroje.

 

Poté následuje tzv. Air Flow (pískování), při kterém se proudem vody a vzduchu s malými částicemi speciálního prášku odstraní veškerý plak (měkký povlak na zubech) a pigmentace (barevné fleky).

 

Dále jsou v případě potřeby zaleštěny nerovnosti na zubech, které by mohly způsobovat zvýšené usazování plaku. Na závěr je povrch zubů ošetřen fluoridovým gelem, který posílí zubní sklovinu.

Po takto provedené dentální hygieně jsou Vaše zuby dokonale čisté. K tomu, aby takto čisté zůstaly i nadále, Vám dentální hygienistka sestaví individuální doporučení k domácí péči o zuby a vše podrobně vysvětlí a ukáže na modelu. Taktéž stanoví vhodný interval kontrol, obvykle se doporučují kontroly jednou za půl roku.

cura.png

Objednejte se

na konzultaci!

Je to rychlé a snadné! Můžete se zaregistrovat online nebo objednat hovor od našeho operátora.
bottom of page