top of page

Endodoncie

Ošetřením kořenových kanálků lze zachránit i zub s již nenávratně poškozenou dření.

Nabízíme Vám ošetření kořenových kanálků moderními strojovými systémy a materiály, které umožňují provádět ošetření s vysokou úspěšností a zachovat funkci zubu.

V ošetření miniaturního a běžnému oku neviditelného systému kořenových kanálků nám pomáhá i operační mikroskop.

Endodoncie Stomatologie Salius

Kdy potřebuji ošetření kořenových kanálků?

Ošetření kořenových kanálků je zapotřebí tehdy, když dojde k nenávratnému poškození zubní dřeně (zubního nervu). Takový stav se ve většině případů projeví výraznou bolesti zubu, avšak jsou známy i případy, kdy se tak nestane a odumření dřeně se zjistí až při prohlídce u zubního lékaře nebo po zhotovení rentgenového snímku. I z tohoto důvodu jsou doporučeny pravidelné preventivní prohlídky.
Endodoncie Stomatologie Salius
2222.jpeg

Včasné ošetření kořenových kanálků umožňuje dlouhodobě zachovat zub plně funkční. Vlastní zub je vždy to nejlepší, a proto se vyplatí zachovat je v ústech co nejdéle.

Předcházíme tak vzniku komplikací v podobě zánětu v kosti pod zubem, otoků a bolestivosti.

Léčba kanálků s použitím operačního mikroskopu umožňuje řešit i komplikované situace s velkou úspěšností.

Výhody ošetření kořenových kanálků:

Jak ošetření kořenových kanálků probíhá?

V případě, že je zubní dřeň již nenávratně poškozena, je žádoucí co nejdříve zahájit léčbu kořenových kanálků, abychom zamezili dalšímu zhoršení stavu a případným komplikacím, které mohou vést až ke ztrátě zubu.

Je zapotřebí pečlivě vyčistit kořenové kanálky, aby byly zbaveny veškeré infekce. K tomuto používáme moderní a vysoce kvalitní nástroje, které jsou vyráběny z titanové slitiny, a vysoce účinné dezinfekční přípravky. Poté, co je v první návštěvě kořenový kanálek takto vyčištěn, následuje aplikace zvláštní léčivé vložky, která by měla v kořenovém kanálku působit 10-14 dnů. Následně je v druhé návštěvě tato vložka vyjmuta a kořenový kanálek je hermeticky zaplněn definitivní výplní, která zaručí dlouhodobý efekt ošetření.  

 

Vzhledem k tomu, že systém kořenových kanálků je velmi miniaturní, složitý a pouhým okem neviditelný, používáme při ošetření kořenových kanálku operační mikroskop známé značky Carl Zeiss. S jeho pomocí dovedeme ošetřit kanálky opravdu precizně. Dalším pomocníkem při ošetření je pak i 3D rentgen, který lze použít pro lepší orientaci v případě, kdy je systém kořenových kanálků velmi komplikovaný.

 

Standardem je samozřejmě bezbolestnost výkonu zajištěná použitím anestetik.

Objednejte se

na konzultaci!

Je to rychlé a snadné! Můžete se zaregistrovat online nebo objednat hovor od našeho operátora.
cura.png
bottom of page