top of page

Léčba kazu

Čím dříve začneme s léčbou

zubního kazu, tím lépe.

Předejdeme tak bolesti i dalším obtížím. Pomocí moderních technologií kaz včas odhalíme a šetrně odstraníme. Špičkové materiály nám pak umožňují zub esteticky dostavět tak, aby se výsledek skoro nelišil od přirozeného zubu.

2973160_edited.jpg

Jak poznám, že mám zubní kaz?

Nečekejte, až Vás začnou zuby bolet. Nejlepší možností, jak se vyvarovat vzniku zubního kazu a případně i jeho komplikacím, jsou pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře a pravidelné kontroly na dentální hygieně.
Obzvláště je pak potřeba navštívit zubaře pokud začnou být Vaše zuby citlivé na chlad, teplo, kyselé, sladké či slané, pocítíte-li nepříjemný zápach z úst nebo zachytávání potravy či zubní nitě mezi zuby.

Jak probíhá léčba kazu?

Nejdůležitější je kaz včas odhalit.

V tomto ohledu nestačí pouhý pohled do úst pacienta, protože takto nemusíme vidět skryté kazy. Abychom si byli jistí, že žádný kaz nepřehlédneme, je třeba zhotovit speciální rentgenové snímky. Tyto snímky je doporučeno opakovat cca jednou ročně.

 

Dále vše závisí na stupni rozvoje kazu. Pokud se podaří zachytit teprve počínající kaz, lze ho vyléčit i zcela bez vrtání. V tomto případě se provádí remineralizace zubní skloviny fluoridy.

V případě, kdy je kaz v pokročilejším stádiu, je již potřeba vrtačku použít. V takovém případě náš zubní lékař odstraní veškeré poškozené a infikované tkáně, a poté za pomocí specifického indikátoru zkontroluje, že žádné infikované tkáně na zubu nezůstaly, aby nedošlo k opakovanému rozvoji kazu.

Následně jsou poškozené tkáně nahrazeny výplní (plombou). K dostavbě používáme moderní estetické materiály, které společně se zručností našich zubařů umožňují, aby se výsledek téměř nelišil od přirozeného zubu.

Samozřejmostí je také trvanlivost takového ošetření a bezbolestnost výkonu, která je zajištěna použitím anestetik.

2_edited.jpg
2222.jpeg

Čím dříve se zubní kaz odhalí, tím méně je zub poškozen a tím šetrnější je léčba.

Naopak v případě zanedbaného zubního kazu hrozí komplikace, které mohou vést v těch nejhorších případech i ke ztrátě zubu.

Výhody léčby zubního kazu:

cura.png

Objednejte se

na konzultaci!

Je to rychlé a snadné! Můžete se zaregistrovat online nebo objednat hovor od našeho operátora.
bottom of page