top of page

Fazety mění osoby k nepoznání: 5 fotek, po kterých je také budete chtít

Aktualizováno: 6. 10. 2020

Fazety jsou keramické obaly na zuby, které v krátkém čase změní úsměv v zázrak. Nemění pouze tvar, ale také odstín, skus a vzdálenost mezi zuby, což se vám může zdát ideální.

Slavný fotbalista Cristiano Ronaldo kdysi nevěděl o existenci fazet.


Potěšení není levné, ale za pouhé dva týdny se můžete změnit víc než si můžete představit!


Fazety nazýváme umělou zubní sklovinou, poněvadž vlastnosti keramiky jsou podobné zubní sklovině. Sama o sobě má každá fazeta křehkou strukturu, ale získává pevnost po nalepení na zub. Lepení je nejdůležitější krok. Odřízneme zubní sklovinu a potom na ni nasadíme fazetu. A hned druhý den můžete bezstarostně pokračovat v životě.


Proč jsou fazety nutné?


  • Chcete-li změnit barvu. Nejen vybělit, ale proniknout do struktury barviv (cigarety, káva, čaj) a vybělít je od základů. Jednoduché bělení je oprava pouze zevnějšku, fazety jsou oprava zevnějšku i vnitřku.

  • Vymodelování tvaru zubů. Postupem času se vytvářejí praskliny, odlepující kousky, odřeniny, různé úlomky. Nebo máte jen atypické zuby od narození a chcete změnit jejich velikost?

  • Chcete-li odstranit vady v uspořádání zubů. Kromě výše uvedených problémů, s věkem, zuby mění své umístění, úhel sklonu.


Kdy si mohu nechat udělat fazety?

Keramické fazety mohou být nasazeny, když je skus zcela vytvořen, nejdříve však po 18. roce. Rozhodnutí by však mělo být učiněno po malé prohlídce a konzultaci, protože každý organismus je individuální.

Proč jsou fazety tak drahé?


Fazety mají výhody, který žádný jiný způsob obnovy zubů nemá.


Za prvé, jedná se o metodu, která minimálně ovlivňuje tvrdé a měkké tkáně. To znamená, že zuby zůstávají původní, a my na ně jen lepíme novou silnou sklovinu.

Za druhé, je to přesné modelování tvaru, odstínu a umístění. Zkrátka si vyberete své vlastní parametry.

Za třetí, s fazetou je dosaženo vynikajícího estetického výsledku už na několik desítek let dopředu. Fazety nelze odlišit od přirozených zubů, jsou silné, a pokud se o ně staráte, nemusíte ve svém životě už nikdy jít k zubaři. Za čtvrté, pokud pro vás je čas důležitý a ještě jste nevynalezli rychlejší způsob, jak vrátit úsměv, tak právě jsou fazety to pravé řešení, které trvá udělat jen dva týdny (může se lišit podle individuálního stavu pacienta), narozdíl od korunek nebo všelijakých výplní.

A co je nejdůležitější jedná se o nejméně bolestivější způsob, protože nervy vás bolet nebudou a dásně nejsou podrážděné. Představte si, že si na hlavu dáte klobouk, stejným způsobem se na vaše zuby položí fazety.

Chci nějaký příklad

Prvním příkladem je fotbalista Cristiano Ronaldo. Vlevo jsou původní zuby, na pravé straně fazety.

Druhým příkladem je oblíbený zpěvák mé mamy. Karel Gott na svoje zuby dbal stejně jako na garderobu. „To je součást mého povolání. O zuby musím pečovat, když si stoupám před kameru a chci, aby na mně lidé koukali,“ říkával Gott v roce 2010. „Nikdy bych si svoje zuby nenechal vytrhat a nahradit je implantáty. Navíc, já mám vlastní zuby naštěstí zdravé a to je základ,“ chlubil se Karel, který si svůj chrup tak může nechat pouze esteticky upravit. Vlastní zuby se zbrousí a nasadí se na ně fazety.

Producent a zpěvák Michal David si tak k narozeninám nadělil netradiční dárek. „Strávil jsem šestnáct hodin na zubařském křesle a mám úplně zrenovovaný chrup. Několik korunek, tři implantáty a všude jsem si nechal udělat fazety,“ popisoval nedělnímu Blesku Michal.

Lucie Bílá, zpěvačka s nejširším úsměvem se už několik roků chlubí dokonalými zoubky. Ale ne vždy tomu tak bývalo. Před dvaceti lety na doporučení svého tehdejšího partnera producenta Petra Kratochvíla podstoupila rozsáhlou renovaci zubů, při které si nechala udělat nové fazety.

Podívejte se také, jak vypadal herec Nicolas Cage před renovací a po. Je v tom rozdíl, že?

A to je naš poslední pacient:


Před:

Po:

Přijďte k nám na konzultaci a ošetření zdarma. Objednejte se online nebo zavolejte na recepci +420 702 027 088.

__________________


Může být zajímavě:Comments


bottom of page