top of page

„Olízni si zápěstí a nech ho uschnout.” Jak rozpoznat špatný zápach z úst a jak ho odstranit

Aktualizováno: 6. 10. 2020

Moderní medicína vytvořila speciální termín, který označuje nepříjemný zápach z úst. Jedná se o halitózu, jejiž důsledky jsou fatální. Nikdo nebude mluvit s člověkem, z jehož úst něco smrdí.

Nakonec dojde k nemožností budovat nové vztahy, líbat se a pokračovat v kariérním růstu.

Jak zkontrolovat, zda mám nepříjemný zápach v ústech?


Nejlepší způsob je dozvědět se o tom od jiné osoby, ale jsou tu ještě dva způsoby: vezměte si lžičku, vložte do úst, vyčkejte pár sekund, vytáhněte a nechte uschnout. Pokud nemáte lžíci, olízněte si zápěstí nebo dlaň (a nezapomeňte si umýt ruce!) a vyčkejte.

Čichněte.


Nepáchne? Gratulace, máte štěstí! Tuto stránku můžete zavřít a přečíst si něco jiného, například o normální barvě dásní.


Nebo jenom přece smrdí? V tomto případě internet Vás přivedl k opravdu důležitému textu. Nyní jděte k zrcadlu a podívejte se, jakou barvu má Váš jazyk. Je růžový? Paráda. Je bílý? Špatně. Je potřeba s tím něco udělat.

Jak odstranit zápach z ústy?

1. Pijte více vody. Suchá ústa jsou rájem pro bakterie. Sušené kousky čerstvě konzumovaného masa (nebo rajčat) doslova uschnou v zubech, mezi zuby a v dutině. Bakterie se hemží v jídle a produkují nepříjemný plyn. A aby k tomu nedošlo, zkuste pít vodu o trochu častěji.

2. Kontrolujte si jazyk. Je největší v ústech, takže pokud jsou ústa suchá, pak je také suchý jazyk rájem pro bakterie. Proto si při čištění zubů dávejte pozor i na něj a kupte si v nejbližší lékárně speciální kartáček na jazyk.


3. Kupte si také ústní vodu! Nejezte, ani nekuřte alespoň 30 minut po jejím užitím. Zubní kartáček je základem hygieny, nedostane se však do vzdálenějších prostorů. Ale ústní voda spláchne z ústní dutiny až 60 % bakterií.

4. A nezapomeňte na dentální niť. Pokud máte jazyk čistý, nezapomeňte ji použít na vyčištění prostoru mezi zuby. Občas je tam tolik jídla a bakterií, že jestli nebudou zničeny, jednoho dne vyhlásí nezávislost a zvolí si vlastního prezidenta.

5. Vyberte si z následujících potravin a zahrňte je do své každodenní stravy: zelený čaj, skořice, pomeranče, jahody, jablka, celer. Nejezte mnoho hamburgerů, sladkostí, nepijte Coca-Colu a váš dech bude nejlepší v republice! Přijďte k nám na konzultaci a ošetření zcela zdarma. Objednejte se online nebo zavolejte na recepci +420 702 027 088.

______________________

Comments


bottom of page